Web Analytics
Anasayfa / Ekonomi / Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?
Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?
Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?

Kredi kartı borcunu kapatmak isteyenler, Ziraat Bankası’nın yeni sunduğu fırsatları değerlendirmeye devam ediyor. Aklınıza gelebilecek olan tüm ödemelerin yardımına koşan Ziraat Bankası avantajlarından yararlanmak için yazımızı okumaya devam edin.

Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi paketi, son zamanlarda iyice can sıkmaya başlayan kredi kartı borçlarının ortadan kalkması adına tasarlanmış bir uygulamadır. Bilinmesi gerekenlerin başında, sadece Ziraat Bankasına olan borçlanmalar değil, tüm borçlarınız tek bir çatı altında toplanacaktır. Bu sayede aklınıza takılan tüm ödemeler, bir arada ve karşı tarafa ödenmiş olarak devam edecektir. İlk olarak temel alınan hedef ekonomik dengenin sağlanması adınadır.

İhtiyaç Kredisi Nedir? Birleştirme İhtiyaç Kredisi Farklı Bir Konu Mu?

İhtiyaç kredisi, 2019 yılına gelindiğinde Dünya üzerinde aklınıza gelebilecek tüm bankaların, müşterilerine sunduğu maksimum 100.000TL seviyesine ödenen bir kredi türüdür. Bu sayede artık birçok insan evlenmek, ev almak, araba almak ve diğer tüm ihtiyaçlarını kredi türlerinden birisini kullanarak halletmektedir. Durum böyle olunca gerekli görülen koşullar ve paketler insanların ihtiyaçlarına göre şekil almaktadır.

Zaman ilerlerken karşılaşılmakta olunan zamlar, zaten temel ihtiyaçlara yetmeyen maaşlarla oldukça zorluk çıkarmakta. Ekstra bir olaya karşılık bile hazırlıksızken, gereksinim duyduğumuz noktalara bile yetişemiyor. Bu nedenle de bankalara başvurmaktayız, burada dikkat edilmesi gerekenlerin başında talep edilen bankalar arasında doğru bir karara varmaktır.

Fakat birleştiren kredi kullanımı daha farklı amaçla hayata geçirilmiştir. Burada kredi kartı borçlarının sıfıra indirilmesi için vakit ve para olanağı sağlanmaktadır. Bugüne kadar farklı bankaların kartlarını kullanmış olsanız bile artık sadece Ziraat Bankasına borçlu oluyorsunuz. Bu adımdan sonra tüm hesaplamalar ve zaman problemi ortadan kalkmış oluyor.

Birleştiren Kredi Kullanmak Bana Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Birleştiren kredi kullanmanın faydaları görüldüğünden çok daha fazla ve avantajlıdır. Başlıca gözlerden kaçmayan etkisi kredi notu üzerinde olacaktır. Örneğin 3 farklı tarihlerde 3 farklı noktaya ödemeniz gereken miktarı düzenli olarak tek bir adresten hallederseniz, bu hemen notunuzu yükseltecektir. Bu sayede istediğiniz miktarı belki kefilsiz çekme fırsatı yakalayacaksınız. Devamlı olarak kullanmakta olduğunuz kredi kartınızın sadece asgarisini ödemek yerine, artık sıfırdan tam olarak yatırma şansı da sizleri bekliyor.

Bu sayede artık taksitli alışveriş yapmak istediğiniz yerlerden, kartınız olmasa da rahatlıkla işlemlerinizi alabilirsiniz. Kart limitinizi doldurmadan, el den taksit yapmak içinde kredi notuna ihtiyaç duyarsınız. Sadece kendi borcunuzu ödeyerek böyle bir imkandan faydalanabilirsiniz.

İkinci olarak tüm bankaların ödemelerinizi düzene soktuğunu fark etmesi çok sürmeyecektir. Daha önce kendi talebinizle faydalanamadığınız tüm olanaklardan faydalanmaya başlayacaksınız.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Kullanımı
Birleştiren İhtiyaç Kredisi Kullanımı

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir?

2018 yılının bitmesiyle artık tam anlamıyla uygulama devreye sokuldu. Birleştiren kredi kullanmak için yapılması gerekenlerin başında düşükte olsa faiz ödemeleri yapılarak ilerleyeceğinin bilinmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası birleştiren kredi faiz oranları 24 ay için %1,10’iken 60 ay olması durumunda 1,20 olarak ayarlanmaktadır. Bu uygulama sadece şubeler tarafından gerçekleştirilmektedir. Telefon ve internet bankacılığı yetersiz kalacaktır.

10.000TL kredi kartı borcu olanlar 12 ayda 906TL ödeyerek kredilerini kullanabilirler.

20.000TL’lik bir kredi kartı borcunuzu kapattıysanız, 12 aylık süreçte 1813TL sisteminde geri ödeme yapmak zorundasınız.

30.000TL’ye kadar ödeme sağlanması, sunulmakta olan avantajların bir kanıtı olacaktır. Bu durumda geri ödemeler yine 12 ay üzerinden değerlendirilip, 2719TL olarak sabitlenmiştir.Sizlerde kredi kartınızı borçlarınızı bu sistemde ödeyebilir, bütün ödemeleriniz bir yerde toplayabilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası şubelerine talep edilen bilgi ve evraklarla başvurmanız yeterli olacaktır. Bu adımdan sonra yapacağınız tüm ödemeler, tek tarih ve tek adres olacaktır. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi oldukça ilgi görmeye başlamış durumda.Hakkında 8in

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir