Anasayfa / Altcoin / Yatırım İçin En İyi Altcoins Nasıl Seçilir?

Yatırım İçin En İyi Altcoins Nasıl Seçilir?

Kripto pazarında, Bitcoin en değerli dijital varlık olmaya devam ediyor. Bunun nedeni, hem teorik hem de pratik olan en fazla görünürlükle birlikte şifreli para birimi olmasıdır. Teorik olarak demek istediğimiz çoğu insan bunu biliyor ve kripto para birimleri ile ilişkilendiriliyor. Pratik olarak, en sık kullanılan ödeme dijital varlığıdır. Tüm bu gerçeklere rağmen, kripto para birimleri dünyasında, iyi bir yatırım haline gelebilecek başka seçenekler (altcoins) vardır.

Birçok yatırımcının kendilerine “Hangi şifreli para birimini almalı / güvenmeliyim?” diye soruyordur. Bu kolay bir cevabı olan bir soru değildir. Bu soruyu cevaplamak için fiyat farklılıkları, projenin gelişimi, pazarlar, cüzdanlar, incelemeler, beklentiler kazanma ve rekabetin küçük bir analizi gibi hususları dikkate almanız gerekir.

Bitcoin’den başka dijital varlık olmadığını söyleyen insanlar olacak. Güvenli bir bakış açısıyla doğru olabilirler. Öte yandan, kısa ve orta vadede size iyi kazançlar getirebilecek başka seçenekler de var. Bu makale zengin olmanın büyülü çözümü değil, yatırım yapacak iyi projeler seçmede başarılı olmanıza yardımcı olacak ipuçlarını aktaracağız.

Altcoin Nedir?

Çoğu insan bir altcoin’in Bitcoin dışında başka bir kripto para birimi olduğuna inanır. Kripto pazarında Bitcoin, altcoins ve jetonlar vardır. Bir altcoin, kendi yerel blok zincirine sahip olan Bitcoin dışında diğer tüm dijital varlıklardır. Ethereum, Xrp veya Litecoin kendi bağımsız blok zincirlerine sahiptir, bu yüzden altcoin kategorisine girerler. Aslında, CMC için en çok kullanılan para birimi paradır.

Öte yandan, kripto pazarında da tokenleri göreceksiniz. Bir belirteç, belirli bir şifreleme para biriminin blok zincirinde çalışan dijital bir varlıktır. Tether (USDT) bir OMNI belirteci, Binance Coin (BNB), OmiseGo (OMG), Maker (MKR), 0x (ZRX), Temel Dikkat Simgesi (BAT), Zilliqa (ZIL), Aeternity (AE), Pundi X ( NPXS), Populous (PPL), Aurora (AOA), Chainlink (LINK) ve Golem (GNT) ETH belirteçleridir.

Yatırım İçin İyi Bir Dijital Varlık Nasıl Seçilir?

Bu soruyu soruyorsanız, bu makalenin tamamını okumak isteyebilirsiniz. Size özel kripto para birimi adları vermeyeceğiz, ancak yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken 7 şey vardır. Başarıyı garanti etmez, ancak büyük kazanımlara yaklaşmanıza yardımcı olacak pratik bir rehberdir.

Kazanç Lehine Hesaplayın

Kazanç lehine, kripto para birimlerinin belirli bir özelliği için adlandırdığım bir terimdir. Her dijital varlık için tüm zamanların en yüksek fiyatı (ATH) ile o anki fiyatı arasındaki oranı temsil eder. Elde edilen numara, fiili yatırımınızın olası kazançlarını verecektir.

Bu sayı 5 ise, yatırdığınız paranın 5 katı daha fazla kazanabilirsiniz. 100 ise, sayılar oldukça hoş görünebilir. Kazanç lehine sayının hesaplanmasında 2 varsayımda bulunuyoruz.

Projenin Hala Aktif Olup Olmadığını Kontrol Edin

Bir şifreleme para birimine yatırım yaparken göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli bir husus, projenin evrimidir. Belki de ilk önce bu olmalı çünkü bir ölü veya aldatmaca projesine yatırım yaparsanız kazançlı olmanız önemli değildir.

Mevcut Pazarlara Bir Göz Atın

Mevcut pazarların konusunun iki tarafı vardır: eğer büyük borsalarda belirli bir şifreleme parası listeleniyorsa, bu onu kolayca alıp satabileceğiniz anlamına gelir. Bu aynı zamanda topluluğun söz konusu dijital varlığa güvendiği bir tür garantidir. Ancak bu tür kripto para birimleri büyük bir kazanç lehine sahip değildir.

Öte yandan, eğer büyük borsalarda belirli bir kripto para birimi listelenmemişse, bunun bir avantajı vardır: büyük borsalarda (ve eğer) listelendiğinde, daha fazla insan bunu öğrenecek ve fiyat kesinlikle artacaktır. Küçük değişimlerin negatif tarafı işlem hacmidir. Az bilinen kripto para birimleri için hacim çok düşük olabilir. Bu, bir limit emrin günler (belki haftalar) cinsinden doldurulabileceği veya hiç doldurulmayacağı anlamına gelir.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Altcoin İçin Daha Az Bilinen Ticaret İpuçları

Bazı altcoinler takas etmek mi istiyorsunuz? En azından kripto para birimleriyle ilgili deneyiminiz varsa, alım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir