Web Analytics
Anasayfa / Altcoin / Ripple $XRP Nedir?

Ripple $XRP Nedir?

Ripple 2012 yılında piyasaya sürülen dijital ödeme ağı ve dijital para birimi olarak ifade edilmektedir. Ripple $XRP nedir, sorusunun cevabından sonra bu dijital para birimi için özelliklere de yer verelim.

Ripple $XRP Özellikleri

Ripple $XRP Özellikleri arasında şunlar bildirilmektedir:

Ripple, madencilik sistemiyle yürütülmeyen, lender denilen Blockchain tabanı ile çalışan defterlerin tek bir el tarafından kontrol edilmesi sistemine dayanmaktadır.

Ripple her ne kadar kripto para birimleri içinde yer alsa da bir merkezi bulunmakta ve bankalar, aradıklarında karşılarında muhatap bulabilmektedir.

Ripple, San Fransisco, New York, Londra, Sidney, Hindistan, Singapur ve Lüksemburg’da ofis merkezleri bulundurmaktadır.

Ripple Avantajları

Ripple Avantajları arasında şu maddeler yer almaktadır:

American Express, UBS, Akbank gibi güçlü iş ortakları için kurumsal para yönetimi yapan ve varlık transferlerini gerçekleştiren Ripple, uluslararası alanda işlem yapma kolaylığı sunmaktadır.

Bu kripto para birimi sayesinde 4 saniye içinde dünyanın bir yerinden başka bir yerine transfer gerçekleştirilebilmektedir.

Saniyede 1500 işlem yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bunun yanında Visa ile aynı oranda işlemi kaldırabileceği vurgulanmaktadır.

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash gibi para birimlerinden sonra 4. Sıradaki en büyük kripto para olma özelliğine sahiptir.

Ripple değerini bir varlığa dayandırarak Bitcoin ile arasındaki farkı ortaya koymaktadır. Ripple değeri, kâr üreten bir şirkete dayalı olarak gelişmektedir.

Hakkında 8in

Bunlara göz atın!

Altcoin İçin Daha Az Bilinen Ticaret İpuçları

Bazı altcoinler takas etmek mi istiyorsunuz? En azından kripto para birimleriyle ilgili deneyiminiz varsa, alım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir