Web Analytics
Anasayfa / Altcoin / Monero $XMR Nedir?

Monero $XMR Nedir?

Monero coin para birimleri arasında 2014 yılında piyasaya sürülmüş olan bir diğer türdür. Peki, Monero $XMR nedir?

Açık kaynaklı özelliği ile Proof of work yapısında olan blok zincir teknolojisi ile çalışan sistem, Monero $XMR nedir, sorusunun cevabıdır. Kripto para birimlerinin tamamında olan merkezi otorite veya kuruluş gibi ana kontrol merkezi Monero için bulunmamaktadır. 7 kişilik bir araştırma ve geliştirme ekibinin ortaya çıkardığı kripto para birimi etkili olduğu kadar farklılaştırılmış bir güvenlik sistemine sahiptir. Kullanılan güvenli şifreleme sayesinde Monero $XMR kullanılarak yapılan işlemlerde gizlilik sağlanmaktadır.

MONERO $XMR İLE KAZANMAK

Monero $XMR ile kazanmak isteyenler için ayrıca ulaştığımız bir diğer ayrıntıyı da paylaşalım. Monero para birimi ortaya çıktığı ilk zamanda Bit ön adını taşırken 5 gün sonra bu ön adı kaldırmıştır. Esperanto dilinde Monero adının coin ismine karşılık geldiği ifade edilmektedir. Bu isim değişikliğinin önemli bir sebebi ise Bitcoin zinciri ile Monero kripto para biriminin karıştırılabileceği düşüncesidir. Bir Bitcoin zinciri olmamasının yanında Monero $XMR de Bitcoin ana yapısı içinde yer alan koddan istifade etmektedir. Uzun süredir en çok işlem yapılan coin sınıfında yer alan bu sınıflandırmada ilk 10 içine giren kripto para birimi için belirtilen avantajlar bir sonraki alt başlığımızda yer almaktadır.

Monreo $XMR Avantajları

Monero $XMR avantajları şöyle ifade edilmektedir:

  • Monero $XMR ile yapılan işlemler gizlilik taşımaktadır. Kimsenin bu işlemleri dışarıdan görmesi mümkün olmamaktadır.
  • İşlem yapan kişiler, bir banka, devlet ya da herhangi bir aracı kuruluş olmaksızın ücretsiz ve hızlı hareket edebilme olanağı bulmaktadır.
  • Kullanılan özel şifreleme ve güvenlik protokolleri sayesinde bilgilerin güvenli bir şekilde saklanması mümkün olmaktadır.
  • Blok limitine sahip olmayan kripto paranın bir diğer avantajı dinamik ölçeklendirmeden faydalanmasıdır.
  • Windows ve Linux işletim sistemleri sayesinde Monero $XMR kolay madencilik olanağı tanımaktadır.

Hakkında 8in

Bunlara göz atın!

Altcoin İçin Daha Az Bilinen Ticaret İpuçları

Bazı altcoinler takas etmek mi istiyorsunuz? En azından kripto para birimleriyle ilgili deneyiminiz varsa, alım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir