Web Analytics
Anasayfa / Genel / Kripto Para Alınabilinen Türk Borsaları Hangileri?

Kripto Para Alınabilinen Türk Borsaları Hangileri?

Kripto para alınabilen Türk borsaları açısından yaptığımız inceleme, bu yazımızın temelini oluşturmaktadır. Kripto Para Alınabilen Türk Borsaları Hangileri sorusu yazımızın şekillenmesinde temel çıkış noktası olmuştur. Bilindiği gibi Kripto para söz konusu olduğunda ilk akla gelen isim Bitcoin olmaktadır. Dijital para birimi olduğu bilinen ve her geçen gün daha fazla değerlenen Bitcoin, ve türevi olan alt coinler için çeşitli Türk borsaları bulunmaktadır. Bunlardan ön plana çıkanlar en çok tercih edilenler, kısacası Kripto Para Alınabilen Türk Borsaları hangileri?

KRİPTO PARA ALINABİLEN TÜRK BORSALARI

Kripto para alınabilen Türk Borsaları açısından bir listeleme yapacak olursak şu 5 borsa sitesinin ön plana çıktığını görmekteyiz:

  • BTC Türk
  • Koinim
  • Paribu
  • Bit Kapital
  • Vebitcoin
  • Koineks

Bitcoin ve türevlerini almak için ülkemizde en çok tercih edilen borsa BTC Türk olarak en başta yer almaktadır. 2009 yılından beri hizmet veren BTC Türk Bitcoin ile hizmet vermeye başlamış ancak zamanla artan diğer kripto paralar da dünya çapında ve ülkemizde ilgi görenler arasına girmiştir. BTC Türk ile başlayan kripto para borsası hizmetleri, Paribu ile son bulmaktadır. Bu borsalar arasında Paribu son sırada yer almaktadır. En son kurulan ve hala hizmet veren bir kripto para borsası olarak bilinmektedir. Türkiye’de hizmet veren ve kripto para alınabilen Türk borsaları içinde yer alan bu 4’ü ülkemizde yatırım yapmak için dijital ortamı tercih edenlere hizmet etmektedir.

NOT: Yazıda yazdığımız borsalar bitcoin ve bazı altcoinlerin satışı yapılan Türk borsalarıdır. Türkiye’de bu işin her hangi bir yasal zemini olmadığı dikkatli olunması gerekir ve güvenilirlik konusunda kendi tedbirlerinizi almanız gerekmektedir.

Hakkında 8in

Bunlara göz atın!

3D Secure Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

3D Secure Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Her geçen gün yeni bir kredi kartı dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşıyoruz. 3D Secure sistemi artık tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir