Anasayfa / Bitcoin / Kar ve Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Ticareti

Kar ve Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Ticareti

Bitcoin ticareti, profesyoneller veya yeni başlayanlar için son derece karlı olabilir. Pazar yeni, arbitraj ve marj ticareti çok yaygındır. Bu nedenle, birçok insan para ticaretinde bitcoin yapabilir. Bitcoin’in kabarcıklar ve oynaklık geçmişi, yeni kullanıcıları ve yatırımcıları kripto para yönlerinden daha fazla ortaya çıkarmak için belki de daha fazlasını yaptı. Her bir bitcoin balonu, Bitcoin’in adını habere koyan bir yutturmaca oluşturur. Medyanın ilgisi daha fazla ilgi çekmeye neden oluyor ve yutturmaca kayboluncaya kadar fiyat yükseliyor.

Bitcoin’in fiyatı her yükseldiğinde, yeni yatırımcılar ve spekülatörler kar paylarını ister. Bitcoin global olduğu ve herhangi bir yere göndermesi kolay olduğu için, bitcoin ticareti basittir. Diğer finansal araçlarla karşılaştırıldığında, Bitcoin ticaretinin giriş engelleri çok az. Zaten bitcoinleriniz varsa, neredeyse anında işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Çoğu durumda, ticaret yapmak için doğrulama bile gerekli değildir.

Bitcoin ticareti ile ilgileniyorsanız, bu ürünü genellikle fark veya CFD için bir sözleşme olarak sunan birçok çevrimiçi ticaret şirketi vardır. Avatrade, Bitcoin CFD işlem programında 20 ila 1 kaldıraç ve iyi işlem koşulları sunar.

Neden Ticaret Bitcoin?

Size Bitcoin ile nasıl işlem yapacağınızı göstermeden önce, Bitcoin ticaretinin neden heyecan verici ve benzersiz olduğunu anlamak önemlidir.

Bitcoin Global Mi?

Bitcoin fiili para birimi değildir, yani fiyatı hiçbir ülkenin ekonomisi veya politikalarıyla doğrudan ilişkili değildir. Tarihi boyunca, Bitcoin’in fiyatı, Çin’in Yuan’ın devalüasyonundan Yunanistan’ın sermaye kontrollerine kadar çok çeşitli olaylara tepki gösterdi.

Genel ekonomik belirsizlik ve panik, bazı Bitcoin’in geçmiş fiyat artışlarını artırdı. Bazıları, örneğin, Kıbrıs’ın sermaye kontrollerinin Bitcoin’e dikkat çektiğini ve fiyatların 2013’ün balonu boyunca yükselmesine neden olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin İşlemleri 7/24

Borsaların aksine, resmi bir Bitcoin borcu yoktur. Bunun yerine, dünyada 7/24 çalışan yüzlerce değişim var. Resmi bir Bitcoin takası olmadığı için, resmi bir Bitcoin fiyatı da yoktur. Bu, arbitraj fırsatları yaratabilir, ancak zaman değişimlerinin çoğu aynı genel fiyat aralığında kalmaktadır.

Bitcoin Uçucu

Bitcoin hızlı ve sık fiyat hareketleriyle bilinir. CoinDesk BPI’nin günlük çizelgesine baktığımızda,% 5 veya daha fazla bir değişimle birden fazla günü tespit etmek kolaydır:

Bitcoin’in oynaklığı, istediği zaman çabuk fayda sağlayabilen yatırımcılar için heyecan verici fırsatlar yaratıyor.

Borsa Bul

Daha önce de belirtildiği gibi, resmi bir Bitcoin değişimi yoktur. Kullanıcılar birçok seçeneğe sahiptir ve bir takas karar verirken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalıdır:

Konum – Fiyat para birimini yatırmanız gerekiyorsa ve ülkenizden ödeme kabul eden bir döviz kurmanız gerekir.

Ücretler – Her ticaretin yüzde kaçı tahsil edilir?

Likidite – Büyük yatırımcılar, yüksek likidite ve iyi piyasa derinliğine sahip bir Bitcoin değişimine ihtiyaç duyacaktır.

Yukarıdaki faktörlere bağlı olarak, aşağıdaki borsalar Bitcoin borsa piyasasında hakimdir:

Bitfinex – Bitfinex, günde yaklaşık 25.000 BTC işlem hacmiyle USD işlem hacminde dünyanın 1 numaralı Bitcoin değişimidir. Para yatırma yöntemi olarak kripto para birimi kullanılıyorsa, müşteriler doğrulama olmadan işlem yapabilir.

Bitstamp – Bitstamp, 2011 yılında kuruldu ve onu Bitcoin’in en eski borsalarından biri yaptı. Günümüzde, USD 10 bazında işlem gören ve günlük 10.000 BTC’nin altında işlem gören, dünyanın en büyük ikinci borsasıdır.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Bitcoin Ticaretine Başlamadan Önce Bu Uyarılara Dikkat Edin

Gerçek şu ki, bitcoin şu anda en sıcak ticaret pazarı. Bu noktada borsa, petrol ticareti, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir