Web Analytics
Anasayfa / Ethereum / Ethereum Madenciliği Nasıl Çalışır?

Ethereum Madenciliği Nasıl Çalışır?

Sadece Bitcoin değil, aynı zamanda Ethereum da saflaştırılabilir. Ethereum Mining özellikle grafik kartı (GPU) ile kaplanabileceği için ilgi çekici. Ethereum by Mining’in nasıl çalıştığı aşağıdaki yazımızda gösterilmektedir.

Ethereum Madenciliği Nasıl Çalışır?

İşlemleri doğrulamak için, Bitcoin’e benzer bloklar halinde gruplandırılırlar ve son olarak mevcut blok zincirine eklenirler. Bu şu anda iş kanıtı adı verilen bir süreçte gerçekleşiyor. Her beş saniyede mevcut Ethereum Blockchain’e yeni bir blok eklenir. Ethereum ağında, Madencilik kapsamına giren Akıllı Sözleşmeler de işlenmelidir.

Madenciler bir blokta doğru işlemleri birleştiriyorlar ve bloğun meta verilerinden karma bir sözdizimi yaratıyorlar. Bu bir çeşit sağlama toplamı. Nonce yinelemeli olarak seçilir, böylece karma hedef olarak adlandırılan belirli bir şekle karşılık gelir.

Görevleri başarmak için – işlemlerin ve akıllı sözleşmelerin onaylanmasının yanı sıra blokların yaratılması – bir teşvik yaratılır: blok zinciri için bloku seçilen her madenci (yani, belirli bir hedef ile bir blok bulur) Beş yeni üretilen eter belirteçleri. Şu anki 200 avroluk bir fiyatla, her beş saniyede bir 1000 avro kazanma şansı var. Ek olarak, bu madenci tahakkuk eden maden ücretlerini alır.

Ethereum Mining için bir diğer teşvik ise, blok seçilmemiş olan Madencilerin yine de bir ödül alacağı. Arka plan, beş saniyelik kısa bir blok süresinde, iki madencinin aynı anda geçerli bir blok bulma olasılığı göreceli olarak yüksek olmasıdır. Sonunda daha uzun blok zincirine bloğu eklenmemiş olan madencinin çalışmalarını maddi olarak ödüllendirmek ve madencilik merkezileşmesine karşı koymak için, ortalama iki ila üç eterin bu küçük ödülü getirildi.

Bu noktada, bu madencilik günlerinin Ethereum için sayıldığını vurgulamak önemlidir: Casper adında geçen bir güncellemeyle, çalışma kanıtı konsensüsünden sözde kanıt istasına kadar Klasik anlamda daha fazla madenciliğe ihtiyaç duyulmayan dönüştürülmüş bir fikir birliği. Bu ne zaman olacağı belli değil. Bu yılın ilerleyen saatlerinde iş kanıtından, risk kanıtından aşamalı bir değişim olabilir.

Ancak, bu gerçekleşse bile, şu ana kadar kullanılan ekipman kar elde etmeye devam edebilir: Ethereum Classic, Ethereum ile aynı iş kanıtı mekanizmasını kullanır ve bir riskli kanıt konsensüsüne geçmek üzere değildir.

Ethereum Mining’in Neye İhtiyacı Var?

Bitcoin’de olduğu gibi, madencilik sürecine katılmanın birkaç yolu var. Birincisi, bulut madenciliği için harici bir sağlayıcıya ödeme yapma imkanı var. Öte yandan, Ethereum bağımsız olarak doğru donanım ve yazılım ile de üretilebilir.

Ethereum Kendisini Mayınlar

Tabii ki, Ethereum evde de yanılabilir. Ethereum Miner’e fayda sağlayan Bitcoin madenciliğindeki önemli bir fark, madencilik sürecinin kendisinde yatmaktadır: Ethereum’un çalışma kanıtı – ehash denilen – Bitcoin’den daha fazla bellek gerektirir. Uzun süre boyunca bu, Ethereum’i azaltan ASIC’lerin gelişmesi ve dolayısıyla madenciliğin merkezileşmesi biçimindeydi.

Her ne kadar şimdi iddia edildiği gibi bu tür ASIC’ler olmasına rağmen, bugün hala büyük ölçüde GPU’lar ile incelendi.

Donanım olarak GPU’ya ihtiyaç vardır. Şu anda, hashrat ile ilgili olarak, 35 MH / s (saniyede 35 milyon karma) içeren Radeon R9 HD 7990 veya 46 MH / s (saniyede 46 milyon karma) içeren Radeon R9 295 × 2 kartlardır.

Bu kartlar, kendi PC’nize bağlanabilir veya hashratları arttırmak için bir madencilik teçhizatına kurulabilir. Teknik açıdan anlayışlı madenciler kendileri yapabilirler: bir anakarta birden fazla GPU takılı, bir sabit sürücü ve RAM bağlı ve sadece madencilik bilgisayarına bir güç kaynağı bağlı. Yük arttığında GPU’lar ısındığından, bir fan yardımıyla soğutma önerilir. Bu sizin için çok karmaşıksa, artık Cryptocompare veya Gpushack aracılığıyla bitmiş bir maden kulesi satın alabilirsiniz.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Ethereum Madenciliğinde Karlı Çıkmak

Her ne kadar Ethereum, yalnızca 2014’ten beri piyasada mevcut olmasına rağmen, zaten çok yüksek bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir