Web Analytics
Anasayfa / Ethereum / Ethereum $ETH Nedir?

Ethereum $ETH Nedir?

Açıklama kısmına baktığımızda Ethereum için şu ifadeyi görmekteyiz. Akıllı sözleşme işlevini yürütebilen, açık kaynak koduna sahip, halka açık özellikli, blok tabanlı olarak yayılmış bilgi işlem platformu “Ethereum $ETH Nedir?” sorusunun cevabı olmaktadır.

Ethereum $ETH, uluslararası alanda ortak bir ay kullanmak suretiyle komut dosyalarını çalıştırırken bunu bir merkeze bağlı olarak yapmamaktadır. Herhangi bir merkeze bağlı olmayan Ethereum, Turing sanal makinesi ya da Ethereum Sanal Makinesi gibi çalışmaktadır. Eter isimli şifreleme sistemini kullanan kripto para birimi, hesaplar arasında yapılan geçişlerde hesaplamalar için katılımcı düğümleri bu simge ile telafi etmektedir. Bu para birimi sayesinde fiyatlandırma mekanizması ile virüsleri azaltmak ve kaynakları ağ üzerinden oluşturmak mümkün olmaktadır.

Bitcoin para biriminden sonra en değerli ikinci para birimi olan Ethereum, 27 milyar doların üzerinde market hacmine sahiptir. Ethereum ayrıca Bitcoin para biriminden sonra en fazla değere sahip sanal para birimidir.

Ethereum $ETH Çalışma sistemi

Ethereum $ETH çalışma sistemi nedir, diye merak edenler için şu açıklama uygun olmaktadır:

Frontier ağında Ethereum platformunun çok sayıda modeli Concept of Proof serisinin birer parçası olarak geliştirilmiştir. Oluşturulan modellerin sonuncusu “Olimpiyat” adını almıştır. Bu ağ sayesinde, Ethereum blok zincirinin sınırlarını dayanıklılık açısından test etmek için kullanıcılara 25.00 eter değerinde bir miktar hediye edildiği bildirilmektedir. Zamanla bu ağın geliştirilmesi ile günümüzde Homestead adı verilen bir sistem bu para birimi için çalıştırılmaktadır. İstikrarlı özelliği ile Homestead daha avantajlı yapıdadır. Bu modelde verilen işlenmesi ve güvenlik açısından yaşanan gelişmeler yer almaktadır. Para birimi için gelecekte devreye girmesi beklenen iki protokol yükseltmesi olan Metropolik ve Serenity sistemlerinden bahsedilmektedir.

Hakkında 8in

Bunlara göz atın!

Ethereum Madenciliğinde Karlı Çıkmak

Her ne kadar Ethereum, yalnızca 2014’ten beri piyasada mevcut olmasına rağmen, zaten çok yüksek bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir