Anasayfa / Ethereum / En İyi Ethereum Madencilik Kuleleri

En İyi Ethereum Madencilik Kuleleri

Ethereum madencilik kuleleri, ETH’yi maden yapmak için özel olarak tasarlanmış donanım parçalarıdır. Ethereum iki tip makine vardır, CPU ve GPU ile çıkarılabilir.

CPU madenciliği bloklar üretmek için CPU işlemcilerinin kullanılmasını içerir, ancak günümüzde hesaplama gücü çok daha üstün olduğu için GPU madenciliğinin yerini aldı. Bu sebeple, bugünkü yazımızın sadece GPU kartlarını kapsayacağız.

AMD Radeon RX Vega Derisi

Bu AMD serisi, her ikisi de 8GB HBM2 hafızaya sahip olan ve madencilik işlemlerinde benzer performanslara sahip RX Vega 56 ve RX Vega 64 modellerini içermektedir. Güç tüketimlerine bağlı olarak çok iyi performans sergiliyorlar ve en yeni seriler oldukları için onları tekrar satarak daha fazla kazanabilirsiniz.

AMD Radeon RX Vega 56, 1.156 MHz çekirdek saat hızında çalışan ve çalışırken 210W kullanan bir çekirdeğe sahip ve bu elektrik fiyatları yüksek olanlar için iyi bir seçim değil. Hash oranları 30 ila 45 Mh / s’dir.

Diğer bir dezavantajı, fiyatı oldukça pahalı olan fiyatı olacaktır, bu nedenle ilk yatırımı karşılamak için yeterli kar elde etmek daha fazla zaman alabilir.

Nvidia GTX 1070

Nvidia GeForce GTX 1070, profesyonel oyuncuların sahip olduğu tercih edilen grafik kartıdır ve performansları nedeniyle kripto madencileri tarafından da benimsenmiştir.

Nvidia GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 RAM ve 1.506 MHz çekirdek saat özelliğine sahip. Kart 150W gerektirir ve harcadığı güç için iyi bir karma oranı sağlar. Yüksek miktarda güç kullanmadan muhafaza edilebilen 30mh / s’lik bir karma oranına sahiptir. Bu yüzden bu Nvidia kartının madencilik için ideal olduğu düşünülüyor. Nvidia GeForce GTX 1017, 470 $ USD tutarında bir perakende fiyatla geliyor.

Radeon R9 295X2

R9 295 X2, 46-50 MH / S listemizdeki en yüksek karmama oranına sahip, ancak ne yazık ki, işletim sırasında yaklaşık 500W’lık bir güç tüketimine sahip. R9 ETH’yi daha kolay madenciliğe sokarken, elektrik maliyetleri burada gerçekten bir sorun olabilir.

Bu madencilik grafik kartı, Nvidia’nın GTX Titan’ını tüm test veya oyun kare hızı testlerinde yendi. R9 temel olarak bir üründe bir araya getirilen iki Radeon HD 7970 GHz Sürümüdür, bu yüzden bu kadar yüksek bir bilgisayar performansı vardır.

Kartın fiyatı 1000 dolar civarında, ancak 299 R2 madencisi R9 yılda 1,500 dolar kar elde ettiklerini bildirdi. Kullanıldıysa, onları daha düşük bir fiyata bulabilirsiniz.

Radeon R9 HD 7990

Radeon HD 7990, 295X2’den sonra R9 serisinin en yüksek ikinci oranı olan 36 MH / S’lik bir karma oranına sahip. Radeon R9 HD 7990, madencilik sırasında yaklaşık 300 W elektrik harcıyor ve yaklaşık 300-350 $ karşılığında satın alınabiliyor.

Ethereum Madeni Yapmak Karlı Mı?

Bu sorunun doğru bir cevabı yok. Bütün bunlar gerçekten ne kadar zamanınızın olduğuna ve ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlıdır. Elektrik maliyeti bölgenize ve belirli kulelere erişiminize bağlı olarak değişebilir (daha yüksek nakliye ücreti ödemeniz gerekir).

Teçhizatın kendisinin de fiyatı var. 300 dolarlık bir GPU kartı bu kadar pahalı olmasa da, daha fazla kar elde edebilmeniz için 5 GPU’dan oluşan bir donanım oluşturmak istediğinizi hayal edin. Hepsi bu kadar ekler. Anakart ve güç kaynağı gibi diğer bileşenlerin fiyatı da dikkate alınmalıdır.

Ethereum şu anda ASIC’e dirençli olduğu için Bitcoin’e kıyasla daha kolay ve madenciler de yalnız başına çalışsalar bile genellikle kar edebiliyorlar.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Ethereum’a Yatırım Yapmanın 5 Püf Noktası

Ethereum çok geçmeden çok umut verici bir şifreleme parası haline geldi. Elektronik para birimi, bildiklerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir