Web Analytics
Anasayfa / Altcoin / DigiByte $DGB Nedir?

DigiByte $DGB Nedir?

DigiByte yani kısa adıyla DGB, Bitcoin sistemini temel alarak geliştirilen bir dijital ekonomi sistemidir. Paypal ya da Western Union gibi sistemlere benzer olarak para taşımacılığı yapmaya izin veren DigiByte $DGB, en hızlı işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. DigiByte $DGB üzerinden işlem yapmak isteyen herkesin dünya çapında nerede olduğu fark etmeksizin anında transfer yapma olanağı bulunmaktadır. Bu işlemler için kayıt ya da işlem ücreti ödenmiyor olması ise ayrı bir güzelliktir. DigiByte $DBG nedir, sorusunu yanıtladıktan sonra bu para birimi ile ilgili terimlere de yer vermek yerinde olacaktır.

DigiByte $DGB ile İlgili Terimler:

DigiByte $DGB ile ilgili terimler arasında bulunanlar aşağıda açıklamaları ile birlikte verilmektedir:

DigiByte: DigiByte bir ay üzerinde yer alan tek bir para birimidir.

Blok: Blok, DigiByte ağı üzerinde yer alan ve 30 saniye içinde gerçekleşen tüm işlemlerin gruplanmasına verilen isimdir.

Madencilik: Kripto para birimi ağında yer alan işlemlerin işlenmesine yardımcı olmak için kullanılan çeşitli akıllı cihazlarla bağış yapan herkesin toplamda yaptığı çalışmadır.

Blockchain: Blok zinciri içinde yer alan şebekede keşfedilen, gerçekleştirilen bütün işlemlere verilen isimdir.

DigiByte $DGB ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

DigiByte $DGB ile ilgili bilinmesi gerekenler arasında bu kripto para sisteminin güvenlik açısından 5 şifreleme algoritması kullandığı ilk sırada yer almaktadır. İşlem hızının 1 en fazla 3 saniyede gerçekleştiği ve blokların her 30 saniyede bir keşfedildiği bilinen diğer bir detaydır. Sistem içinde yapılan ücretler için alınan ücret çok cüzi bir miktar olmaktadır.

Hakkında 8in

Bunlara göz atın!

Altcoin İçin Daha Az Bilinen Ticaret İpuçları

Bazı altcoinler takas etmek mi istiyorsunuz? En azından kripto para birimleriyle ilgili deneyiminiz varsa, alım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir