Web Analytics
Anasayfa / Altcoin / Dashcoin $DASH Nedir?

Dashcoin $DASH Nedir?

Dash adı ile bilinen kripto para eski adıyla Darkcoin ve Xcoin Bitcoin alt para birimlerinden biridir. Bu ifade Dashcoin $DASH Nedir, sorusunun cevabıdır. Bir diğer ifade ile eşler arası açık kaynaklı bir kripto para birimi olarak söylenebilir.

Dash Coin $DASH nedir, sorusunun bir diğer cevabı: Dash, Bitcoin içinde yer alan anlık işlemler dışında özel işlemler sunma avantajı bulunan bir altcoin özelliğindedir.

Dashcoin $DASH İle Kazanmak…

Dash coin $DASH ile kazanmak isteyenler için ayrıca ifade etmemiz gereken şey, Dash ağının kişiler ve işletmeler için ağı değerli kılacak işler yapmalarını sağladığıdır. Bunun için kendini yönetebilen ve finanse edebilen bir modele sahip olduğu da vurgulanmaktadır. Dash coin özelliklerinden bir tanesi de yönetim yapısı ve bütçeleme sistemi açısından merkezi yapıda olmaması yani özerk yapıya sahip olan DAO isimli bir kuruluş olmasıdır.

Dashcoin $DASH Kuruluşu ve Gelişimi

Dashcoin $DASH Kuruluşu ve gelişimi açısından yaptığımız araştırma neticesinde alt coin türünün, ilk 18 Ocak 2014 tarihinde piyasaya sürüldüğü bilgisine ulaştık. 28 Şubat’ta ise adının önce Darkcoin olduğu ardından 2015 yılında Dash adını alarak markalaşan bir yapıya ulaştığı bilinmektedir. Coin özellikleri arasında bilinen bir ayrıntı ise ikili bölünme yapısına sahip olduğu ve Digital Cash coin yapısının bir diğeri olduğudur. Tanıtım yapıldığı zamandan beri hızlı bir yükselme yaşayan Dash, Dash Core Team tarafından geliştirilmiştir.

Hakkında 8in

Bunlara göz atın!

Altcoin İçin Daha Az Bilinen Ticaret İpuçları

Bazı altcoinler takas etmek mi istiyorsunuz? En azından kripto para birimleriyle ilgili deneyiminiz varsa, alım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir