Anasayfa / Bitcoin / Coinbase’den Bitcoin Nasıl Gönderilir?

Coinbase’den Bitcoin Nasıl Gönderilir?

Coinbase, endüstrideki en büyük ve en iyi bilinen borsa şirketlerinden biri olup, yeni başlayanlar için Bitcoin ile ilk başladıklarında kullanabilecekleri en iyi platformlardan biridir.

Bununla birlikte, birçok yeni kullanıcı Bitcoin’lerini Coinbase’den diğer cüzdanlara veya farklı alışverişlere nasıl göndereceğinizi bulmakta zorlanabilir. Onlardan biri misin? Endişelenme! Bu Coinbase’de yeni başlayanlar için çok yaygındır. Bu kapsamlı kılavuzda, Bitcoin’inizi çeşitli popüler borsalara ve cüzdanlara aktarmak için gereken tüm temel bilgileri öğreteceğiz. Bunun sonunda, süreçte bir uzman olacaksınız.

Coinbase’den Bitcoin Gönder

Bir miktar Bitcoin satın aldınız ve şimdi Coinbase hesabınızdaki cüzdanınızda duruyor. Aşağıdaki adım çok basittir, ancak şu anda hangi Coinbase platformunu kullandığınıza bağlı olarak biraz değişecektir (Coinbase veya Coinbase Pro – Ücretlerden tasarruf etmek istiyorsanız, ikincisi şiddetle tavsiye edilir). Transfer işlemine nasıl başlayacağınızla ilgili net bir fikir edinmek için varyasyonların her birine göz atalım.

Transfer işlemini temel Coinbase hesabınızdan başlatmak için:

Tüm cüzdanlarınızın listesini görmek için sayfanın üstündeki “Hesaplar” düğmesini tıklayın.

“BTC Cüzdanı” üzerine tıklayın ve “Gönder” e basın.

Buna tıklamak, transfer hakkında daha ayrıntılı bilgi vermenizi sağlayacak daha büyük bir menü açacaktır.

Coinbase Pro’dan Transferi Başlat

Coinbase Pro çok farklı bir arayüze sahiptir ve bu nedenle, yönleri biraz farklıdır.

Ekranınızın sol tarafında bulacağınız “geri çekilme” düğmesine basın. “Para Birimi Türü” açılır menü çubuğuyla küçük bir menü açılır.

Açılan kısma tıklayın ve BTC’yi seçin. Bu, işleminizin ayrıntılarını girebilmeniz için menünün daha da genişlemesini sağlar.

Alıcının Genel Adresini Bul

Coinbase’deki transfer talebini doldurmaya başladığınızda dikkatinizi çekecek ilk bölüm alıcı / hedef kutusudur. Bitcoin’inizi Coinbase’den alacağınız yerin cüzdan adresini girmeniz gereken yer burasıdır. Örneğin, Bitcoin’inizi Coinbase’den Binance hesabınıza aktarmak istiyorsanız, önce Binance hesabınızdaki Bitcoin’in genel cüzdan adresini bulmanız gerekir.

Bitcoin cüzdanınızın adresini tercih ettiğiniz platformda alabilmek için yapmanız gereken işlemi görelim. Bitcoin’in Coinbase’den Binance, Bittrex, Kraken, Poloniex, Electrum, Blockchain.com veya diğer platformlara nasıl gönderileceğini öğrenmeye çalışsanız da, herkes için basit ve eksiksiz talimatlar vardır.

Başlamadan Önce, Bu Ayrıntıları İki Katına Kontrol Etmeyi Öğrenin!

Bitcoin’inizi göndermek genellikle zararsız bir işlem olsa da, Bitcoin’inizin tamamen kaybolmasına yol açabilecek bazı hatalar vardır. Yapabileceğiniz ilk hata, Bitcoin’i Bitcoin Cash (bu genellikle olur) veya Ethereum gibi uyumsuz bir cüzdanınıza göndermek. Bunu yaparsanız, Bitcoin’inizi kaybedersiniz ve kurtaramazsınız. Yapılabilecek benzer bir hata, tüm cüzdan adresini kopyalamamak ve birkaç karakterin eksik olmasıdır; bu, Bitcoin’in olmayan bir cüzdana gönderilmesine neden olur ve ayrıca Bitcoin’inizin kaybolmasına neden olur. Bunu yapmaktan kaçınmak için her zaman ilk 2 ve son 2 karakterin eşleştiğini doğrulayın.

Bu yaygın hatalar, şifreli para yatırımcıları tarafından yaygın olarak yapılan 25 hatadan bazıları arasındadır. Düğmeye basmadan önce transfer detaylarınızı daima iki kez kontrol edin.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Kar ve Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Ticareti

Bitcoin ticareti, profesyoneller veya yeni başlayanlar için son derece karlı olabilir. Pazar yeni, arbitraj ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir