Web Analytics
Anasayfa / Bitcoin / Bitcoin’i Nasıl Satabilirim?

Bitcoin’i Nasıl Satabilirim?

Bitcoin satışı, Bitcoin alımından çok farklı değildir. İlk adım, tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle size ödeme yapabilecek bir Bitcoin değişimi veya ticaret ortağı bulmaktır. Oradan Bitcoinlerinizi takas edebilir ve satabilirsiniz.

Nakit olarak Bitcoin Satışı

Bitcoins için nakit almanın birkaç yolu vardır:

Bitcoin’leri bir kişiye nakit olarak satmak

ATM’lerde nakit olarak bitcoin satmak

Bitcoinleri çevrimiçi olarak paraya satmak

Bitcoin’leri nakit para için özel bir kişiye satmak

Bitcoin’leri nakit olarak bir kişiye satmak, bitcoin satmanın en kolay yoludur. Çoğu durumda, alıcıdan hiçbir bilgi gerekmez. Paxful, yerel bir alıcı bulmanıza yardımcı olabilecek en popüler hizmettir.

Ayrıca yerel Bitcoin Meetup grubunuzda bir ticaret ortağı bulabilirsiniz. Bu buluşmalar, birçok Bitcoin kullanıcısını bir yerde bir araya getirir. Bu nedenle, satın almaya hazır birini bulmak zor değildir. Bölgenizdeki buluşma grubu daha sık karşılaşıyorsa, bir ticaret ortağı bulmak ve onlardan düzenli olarak satın almak için iyi bir yol olabilir.

Mycelium Local Trader, Myzel Android Bitcoin Cüzdanından bir araçtır. Daha az kullanıcının bulunduğu LocalBitcoins gibi çalışır. Çok kullanıcılı büyük bir şehirde, Local Trader ticari ortaklar bulmakta yardımcı olabilir.

ATM’lerde Nakit Olarak Bitcoin Satmak

Bitcoin ATM’leri, Bitcoin’leri nakit olarak satmanın başka bir kolay yoludur. Şanslıysanız, o zaman bölgenizde bir Bitcoin ATM’si var. Bazı ATM’ler yalnızca Bitcoin alımlarına izin verirken, bazıları hem satın alma hem de satış yapma olanağını sunar. ATM’lerin konumlarını ve özelliklerini bulmak için Coin ATM Radar’ı kullanabilirsiniz.

Bitcoinleri Çevrimiçi Olarak Paraya Satmak

LocalBitcoins ve BitQuick gibi hizmetler, çevrimiçi olarak Bitcoins için ödeme kabul etmenize yardımcı olabilir. Web sitelerinden birinde bir satış siparişi oluşturun. Bir alıcı teklifinizi kabul ettiğinde, banka ayrıntılarınızı belirtebilirsiniz. Alıcı daha sonra hesabınıza para yatırır. Ödemeyi onayladıktan sonra, bitcoinler bir emanet sistemi aracılığıyla satıcıya serbest bırakılır.

Bitcoins Online Sat

Çevrimiçi satış Bitcoins, kullanışlıdır ancak nakit olarak Bitcoins satmaktan çok daha az isimsizdir. Coinbase veya Circle gibi kripto borsaları ile Bitcoin’leri Euro veya ABD Doları cinsinden satmak ve ardından banka hesabınıza veya kredi kartınıza yatırmak mümkündür.

Paxful, çevrimiçi satışlar için başka bir seçenektir. Paxful bir emanet hizmeti olduğundan, alıcı ve satıcı ticaret koşullarını kendileri belirleyebilir. Paxful’un olası ödeme yöntemleri üzerinde kontrolü yoktur. Kullanıcılar buna karar verebilir ve örneğin Skrill, Neteller veya PayPal gibi ödeme yöntemlerini kullanabilir.

Bitcoin ile Alışveriş

Bitcoin’in Euro gibi normal para birimleriyle takası, Bitcoin’i harcamanın tek yolundan çok uzaktır. Şimdi bitcoinlerle hemen hemen her şeyi satın almak mümkün. Mal satın alarak bitcoin vermek, bazı kullanıcılar için daha iyi bir seçenek olabilir.

Herhangi bir ürüne ihtiyacınız yoksa, Bitcoin’lerinizle altın alabilirsiniz. Bu, bir ticaret platformu kullanmadan bitcoinlerinizi “satmanın” yaratıcı bir yoludur.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Kripto Para İçin 10 Faydalı Satın Alma İpuçları

İnternet, dijital para birimlerinizi takas etmek için bitcoin takas ipuçları, püf noktaları ve kurallarla doludur, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir