Anasayfa / Bitcoin / Bitcoin’e Yatırım Yapmalı Mıyım? Güvenli Mi?

Bitcoin’e Yatırım Yapmalı Mıyım? Güvenli Mi?

Bitcoin’e yatırım yapmak çok fazla şey ifade edebilecek çok genel bir terimdir. Örneğin, satın alma ve elde tutma, ticaret, madencilik, vb. Ne yatırım yaptığınızı anlamak ve yatırımın nasıl çalışacağını anlamak daha önemlidir. Asla herhangi bir yatırıma katılmadan önce kendinizi kaybetmek ve eğitmek için harcayabileceğinizden fazla yatırım yapmayın. “Bitcoin’e yatırım yapmalı mıyım?”. Bu yazıda size bu çok zor soruya verebileceğimiz en ayrıntılı yanıtı vereceğiz.

Bitcoin’e Yatırım Yapmanın Birçok Şekli

Bitcoin çok riskli bir varlık türüdür. En katı Bitcoin yatırımıdır ve hatta yüksek riskli yatırım olarak değerlendirilmelidir. Örneğin, geçmişte birkaç ay içerisinde% 80’in üzerine düştü.

Bitcoin bir şirket veya hisse senedi değildir, para birimidir. Bitcoin’in ne olduğunu hala anlamadıysanız. Para birimi olarak, Bitcoin’e yatırım yapmanın temel şekli, madalyonun satın alınmasıdır. Bununla birlikte, aşağıdaki bölümlerde ele alacağımız gibi Bitcoin’e yatırım yapmanın başka yolları da var.

Satın Alma Ve Tutma

Bitcoin’deki en yaygın “yatırım” biçimi, para biriminin değer kazanacağı ümitleriyle satın almaktır. Bu yöntemi kullanmayı planlıyorsanız, yalnızca fiyatların yükseleceğine inandığınız zaman kullanın. Kimse geleceği söyleyemezken, seçiminize daha fazla güven duymak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Kimsenin para biriminde ne olacağı konusunda tavsiyede bulunmayın, Bitcoin hakkında bilgi edinin ve kendiniz için bir sonuca varın.

Ticaret Bitcoinleri

Bitcoin ticareti alım satım yapmaktan farklıdır. Bitcoin’lerle işlem yaparken, Bitcoin’leri düşük bir fiyata aktif olarak satın almaya ve bunları nispeten kısa zaman aralıklarında daha yüksek bir fiyata geri satmaya çalışıyorsunuz demektir.

Başarılı bir şekilde ticaret yapmak bilgi ve pratik gerektirir. Ticaret piyasası, yeni başlayanların gelmesini ve amaçsızca ticaret yaparak paralarını atmasını bekleyen çok büyük oyuncular tarafından işgal edilir.

Madencilik Bitcoin

Bazı insanlar paralarını madencilik Bitcoin’e yatırmak isterler. Bununla birlikte, son birkaç yıl boyunca, yalnızca büyük ölçeklerde yapıldığında kârlıdır. Size önerimiz madencilik ekipmanı satın almak yerine, bu parayla Bitcoin satın almak çok daha uygun maliyetlidir.

Bulut Madenciliği

Web üzerinden Bitcoin’leri kullanmanıza izin veren her türlü siteyi duymuş olabilirsiniz. Bu, bulut madenciliği olarak bilinir ve bu sitelerin gördüklerinden aşağıdaki iki kategoriden birine girer:

Paranızla kaçacak ve aslında Bitcoin madeni için asla kullanmayacakları dolandırıcılıklardır.

Onlar dolandırıcılık değildir, ancak kötü yatırımlar çünkü muhtemelen siteyi ödemek yerine Bitcoin satın almak için bu parayı kullanırsanız daha fazla Bitcoin alacaksınız.

Öyleyse Bitcoin’e Yatırım Yapmalısınız?

Şimdiye kadar muhtemelen bu sorunun basit bir cevabı olmadığını görebilirsiniz. Bu sadece yatırım yapmanız gereken değil, aynı zamanda nasıl yatırım yapacağınızla ilgili bir mesele değil. Daha önce de söylediğimiz gibi, kendinizi eğiterek başlayın. Para birimini, neyi etkileyen, avantajları ve dezavantajları, vb. hakkında bilgi edinin.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Kar ve Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Ticareti

Bitcoin ticareti, profesyoneller veya yeni başlayanlar için son derece karlı olabilir. Pazar yeni, arbitraj ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir