Anasayfa / Bitcoin / Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Tavsiye

Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Tavsiye

Bitcoin yatırım yapmak için oldukça kazançlı bir pazar olmaya devam ediyor. Bitcoin’in birçok ekonomistin ve finansal tüccarın dudaklarında vızıltı olmasının bir nedeni olmalı, değil mi?

Bununla birlikte, genel olarak Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmak konusunda bir acemiyseniz, kazandığınız paradan ayrılmadan önce araştırmanızı yapmanız hayati önem taşır. Bizim paha biçilmez beş ipucumuz, kripto para birimi işleminizde yaptığınız hataları en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Önce Bitcoin’inizi Nasıl Doğru Bir Şekilde Saklayacağınızı Öğrenin

Koşmadan önce yürümeyi öğrenmek önemlidir. Bitcoin alım satım mekaniğiyle ilgili temel bilgileri öğrenerek başlayın. Bitcoin satın almaya başlamak için en kolay ve en güvenli platformları keşfetmek için öncelikle önde gelen Bitcoin borsalarının incelemelerini okumanız gerekir. Coinbase, sezgisel arayüzü ve Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi diğer önde gelen kripto para birimleri satın almaya başlaması nedeniyle, başlangıç ​​seviyesindeki yatırımcıların her biri için iyi bir başlangıç ​​noktası olma eğilimindedir. Tüm finansal yatırımlarda, nasıl yapılacağını öğrenmeniz çok önemlidir. Bu durumda, dijital varlıklarınızın siber saldırı ve dolandırıcılık tehdidine karşı kapsamlı bir şekilde korunmasını sağlamanız gerekir. Ön planda güvenlikle tasarlanmış, amaca yönelik tasarlanmış Bitcoin cüzdanlar var. Ledger Nano S, dünyanın en güvenli Bitcoin cüzdanıdır, TREZOR da meraklı gözlerden uzak, çevrimdışı Bitcoin cüzdanınız için özel anahtarlar ürettiği için popülerdir.

Piyasa Kapağında Gözlerinizi Dört Açın

Yeni başlayanlar için kripto yatırımcılarının sıkça yaptığı bir hata yatırım kararlarını tamamen para fiyatına dayandırmaktır. Gerçekte, bir şifreleme para biriminin değeri, yalnızca mevcut dolaşımdaki arz göz önüne alındığında geçerlidir. Bitcoin satın almayı düşünüyorsanız, madalyonun mevcut değerine çok fazla odaklanmamaya çalışın ve satın aldığınız toplam piyasa kapağının yüzdesini göz önünde bulundurun. Bir şifreleme para biriminin piyasa sınırına ne kadar yaklaşırsa, talep daha sonraki bir tarihte o kadar fazla olacaktır.

Bitcoin Madenciliğine Yatırım Yapmaya Değer Mi?

Bitcoin madenciliği sektörü hızla ilerliyor. Bitcoin’in ilk günlerinde, ortalama bir ev bilgisayarı kriptografik bulmacaları kırmak ve yeni Bitcoinler kazanmak için kullanılabilir. Ne yazık ki, 2019’da Bitcoin madenciliğinin karlı bir şekilde yapılmasının tek yolu uzman veri merkezlerindedir.  Bir ev madenciliği operasyonu bugün kurulacak milyonlara mal olacak, bu da zaten dolaşımda olan Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünmenin en iyi yoludur.

Kripto Yatırımlarınızı Çeşitlendirmeyi Düşünün

Bitcoin yatırımcılarının kripto para birimini etkilememesi çok kolay. Gerçek şu ki, Bitcoin yatırım yapmak için mevcut olan binlerce şifrelemeden sadece bir tanesidir, Bitcoin’deki riskinizin bir kısmını telafi etmek için kullanılabilir. Smart kripto yatırım borsa veya forex ticareti ile aynıdır – bir risk yönetimi stratejisine ihtiyacınız vardır.

Bir Ticaret Açarken Net Bir Kar Hedefi Belirleyin

Bitcoin yatırım yapmak için hala nispeten yeni bir pazar olduğundan, Bitcoin’inizi ne zaman alıp satacağınızı bilmek çok zordur. Bitcoin değerindeki oynaklık, daha önce finansal yatırımlarla deneyimlemeniz muhtemel olan hiçbir şeye benzemez, bu nedenle Bitcoin’de bir ticaret açarken net kar ve zarar hedefleri belirlemeniz önemlidir. Başlangıç seviyesindeki Bitcoin yatırımcılarının çoğu başarısız oluyor, çünkü yatırımlarına âşık oluyorlar ve ne zaman kötü bir pozisyona gireceklerini bilmiyorlar. Ticaret sizin aleyhinize giderse karlar için bir durma noktası ve bir stop loss belirleyerek, zararları en aza indirmek ve başka bir gün savaşmak için yaşamak daha kolaydır. Tipik olarak, Bitcoin değerindeki en aşırı günlük hareketler% 3’e kadar olabilir.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Kar ve Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Ticareti

Bitcoin ticareti, profesyoneller veya yeni başlayanlar için son derece karlı olabilir. Pazar yeni, arbitraj ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir