Web Analytics
Anasayfa / Bitcoin / Bitcoin Ticaret İpuçları 2019 – Yatırımcılar İçin En İyi İpuçları

Bitcoin Ticaret İpuçları 2019 – Yatırımcılar İçin En İyi İpuçları

Giderek daha fazla yatırımcı Bitcoin ticareti yapmak istiyor. Hiç şüphe yok ki, şifreleme para biriminin kursları geçtiğimiz haftalarda ve aylarda büyük ölçüde arttı. 2017’de, dijital para birimini yaratarak yüzde 1,500’den fazla gelir elde edecek. İlk önce sloganlara yatırım yapan herkes, portföyünde buna paralel olarak yüksek bir artı bekleyebilir. Fakat Bitcoin ile ticaret yapmak hala değerli mi? “Bitcoin ticareti: ipuçları” kılavuzumuz açıklığa kavuşturuyoruz.

Bitcoinleri Nasıl Ticaret Yapabilirsiniz?

İlk başta trader’lar “Bitcoin ticareti nasıl yapılır?” sorusuyla ilgilenmelidir. Sizlere Bitcoin’in nasıl çalıştığını aktaracağız.

Bitcoin, geleneksel kripto para birimlerinin aksine, dijital bir slogan olarak geliştirilmiştir. Dijital para biriminin arkasında yine sözde blok zinciri var. Yatırımcılar bunu bir tür muhasebe günlüğü olarak düşünebilir:

Bitcoin ağı bireysel kullanıcılar arasında işlem yapabilir.

Örneğin, A kullanıcısı ve B kullanıcısı bir transfer yaparsa, bunu blockchain’e yazın.

Blok zinciri artık C kullanıcısı için otomatik olarak güncellenmekte ve güncellenmektedir. Dolaylı olarak, şimdi A ve B arasında bir işlem gerçekleştiğini biliyor.

Tabii ki, bu örnek sadece büyük ölçüde basitleştirilmiştir. Uygulamada, herhangi bir kullanıcının diğer kullanıcıların işlemlerini görmesi doğrudan mümkün değildir. Bununla birlikte, genel olarak bir işlemin gerçekleştiği, blok zincirinde ve iyi sebeplerden dolayı belirtilir. Blockchain’i sürekli olarak güncellemek işlemlerin değiştirilmesine veya değiştirilmesine izin vermez.

Ağın Bir Parçası Ol

Bu noktada becerikli yatırımcılar kendilerine şimdi bu Bitcoin ağının bir parçası olduklarını sormalılar. Prensip olarak bu oldukça basittir:

Yatırımcılar bir Bitcoin hesabı açar.

Bir sözde cüzdanı indirir ve blok zincirinin tamamını senkronize edersiniz.

Yatırımcı ağın bir parçasıdır ve ayrıca cüzdan adresi ile işlem yapabilir.

Farklı cüzdan türleri olmasına rağmen, ağa katılım genellikle bu şekilde sona ermektedir.

Ticaret Bitcoinleri

Peki Bitcoin’i nerede takas edebilirsiniz? Yatırımcılar kendi cüzdanlarına sahip olduktan sonra, Bitcoin borsalarında interneti araştırmalıdır. Coinbase, bu alandaki en büyük sağlayıcılardan biridir. Ticaretin kendisi de geleneksel pazarlarda olduğu gibi ilerler:

İlk olarak, tüccar bir satın alma siparişi yaratır. Örneğin, üç Bitcoin satın almak istiyorsunuz. Her saniye değişen mevcut piyasa fiyatına bağlı olarak, platform bu üç bitcoin için avro cinsinden ne kadar para harcanması gerektiğini gösteriyor. Yatırımcı satın almaya karar verirse, örneğin banka havalesi gibi bir ödeme yöntemi seçer. Yatırımcı transferi doğrularsa, borsa alımları otomatik olarak gerçekleştirir.

Yatırımcının cüzdanında şimdi üç Bitcoin var – bu Bitcoin’i takas etmek o kadar kolay. Ancak, tüccarlar alımlarından önce daima farklı borsalarda fiyatları kontrol etmelidir. En pahalı ve en ucuz ticaret yeri arasında büyük fiyat farkları vardır.

Bitcoin Ticaret Finansal Türevleri

Bitcoin Trading İpuçları: Yatırımcılar, doğrudan alım yoluyla yalnızca dijital para birimine para aktarılmaz. Bazı aylar boyunca, şifreleme para biriminin performansına ilişkin spekülasyonlar yapmak için finansal türevler kullanmak mümkün olmuştur. Birlikte, sertifikalar, CFD’ler ve vadeli işlemler işlemcilerin doğrudan dijital para birimine yatırım yapmamaları bekleniyor. Bununla birlikte, doğrudan bitcoinlere katılırlar. Olasılıklara bir bakış:

CFD

CFD ticareti genellikle nispeten riskli olarak kabul edilir. Çünkü yatırımcılar türev ürününü takas ederken, sözde kaldıraç faktörü kullanırlar. Bu faktörle yatırımcılar, karlarını ve zararlarını etkileyen yatırım sermayelerini katlarlar.

Sertifikalar ve Vadeli İşlemler

Sertifikalar ve vadeli işlemler de zaten Bitcoin ticareti için kullanılıyor. Türevlerin CFD’lerden biraz daha düşük bir risk sunduğunu göstermektedir. Ek olarak, birkaç ay hatta yıl olan sabit bir terimleri vardır. Yatırımcılar ayrıca kripto para biriminin orta ila uzun vadeli gelişimi hakkında spekülasyonlar yapabilir.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Kripto Para İçin 10 Faydalı Satın Alma İpuçları

İnternet, dijital para birimlerinizi takas etmek için bitcoin takas ipuçları, püf noktaları ve kurallarla doludur, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir