Web Analytics
Anasayfa / Bitcoin / Bitcoin İle Para Kazanmanın 5 Yolu

Bitcoin İle Para Kazanmanın 5 Yolu

Bitcoin ile sadece ticaretle değil, diğer şeylerin yanı sıra madencilik, bulut madenciliği veya diğer para birimleri ile takas yaparak para kazanabilirsiniz. İşte Bitcoin ile para kazanmanın beş yolu.

Seçenek 1: Doğrudan Bitcoin Ticaret

Bitcoin ile para kazanmanın ilk yolu, şifreleme para birimini satın almak veya bitcoin takas etmektir. Bu, üzerinde doğal olarak önde gelen dijital para birimi Bitcoin’i satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz şifreleme borsaları (kripto borsalarının karşılaştırılması) yoluyla mümkündür. Bitcoin alım satımının getirisi, planlanan satış fiyatının satın alma fiyatından yüksek olmasıdır.

Seçenek 2: CFD’ler Üzerinden Bitcoin Ticareti Yapın

Ayrıca Bitcoin ile para kazanmanın bir başka yolu, Farklılık Sözleşmeleri (CFD’ler) aracılığıyla şifreli para birimi ticareti yapmaktır. Bu durumda, doğrudan madeni para satın almazsınız, ancak artan bitcoin fiyatları hakkında spekülasyon yapmak için farklı sözleşmeleri kullanırsınız. Bu seçenek şu anda birçok tüccar için çok popülerdir, çünkü CFD’ler kaldıraçlıdır, bu nedenle alım satım değerinin sadece küçük bir kısmının yatırımcı tarafından artırılması gerekir.

Seçenek 3: Bitcoin’deki İkili Opsiyonlar

Bitcoin’den para kazanmak için de uygun olan üçüncü seçenek, ikili opsiyon ticaretidir. Bazı ikili opsiyon brokerleri halihazırda temel varlıklar olarak özellikle de Bitcoin olarak kripto para birimleri sağlıyorlar. Bununla birlikte, ikili opsiyon alım satım işlemleri yaparken, bunların her zaman sınırlı bir vadeye sahip olduğunu aklınızda tutmalısınız ve genellikle son kullanım sırasındaki Bitcoin fiyatının satın alma sırasındaki fiyattan daha yüksek veya düşük olduğuna karar vermeniz gerekir.

Seçenek 4: Yalnız Madencilik Şeklinde Bitcoin Madenciliği

Bitcoin’de kazanmanın bir diğer yolu biraz farklı. Bu, önde gelen kripto para birimini satın almak veya artan fiyatı hakkında spekülasyon yapmakla ilgili değildir, bunun yerine madencilik kendi bitcoinlerinizi üretmeyi içerir. Yalnız madencilik denilen bu işi kendi başınıza yapıyorsunuz, bu nedenle madeni para madenciliği için tüm gereklilikleri dikkate almalısınız. Bu, örneğin uygun donanıma sahip güçlü bir bilgisayarınız olduğunu, madencilik için bir yazılımın gerekli olduğunu ve dahası, madencilik için yüksek elektrik maliyetlerinin dikkate alınacağını unutmamalısınız.

Solo Madenciliğe Alternatif Olarak Bulut Madenciliği

Bitcoin ile para kazanmanın bir başka yolu da bulut madenciliği. Bitcoin Mining’e hemen hemen herkese fırsat tanıdığı için bu son 24 ayda gerçek bir trend haline geldi. Bu durumda, donanım ve yazılımı kendiniz kullanmak zorunda değilsiniz ve elektrik maliyeti yok. Bunun yerine, seçilen bir yatırım tutarını bulut madenciliği sağlayıcısına aktarırsınız ve ücretli bitcoinler ile orantılı olarak düzenli olarak ödüllendirilirsiniz.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Kripto Para İçin 10 Faydalı Satın Alma İpuçları

İnternet, dijital para birimlerinizi takas etmek için bitcoin takas ipuçları, püf noktaları ve kurallarla doludur, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir