Web Analytics
Anasayfa / Altcoin / Başlangıç Kılavuzu: Mastercoin Nedir? İlk Altcoin

Başlangıç Kılavuzu: Mastercoin Nedir? İlk Altcoin

Mastercoin, bu teknolojiyi güvenli ve korumalı işlemler yapmak için kullanan ilk bitcoin çözümüydü. Bu, kripto endüstrisi ve pazarı için yeni olasılıklarla sonuçlandı. Basitçe söylemek gerekirse, son birkaç yıl içinde kripto endüstrisinin nasıl geliştiğini öğrenmek istiyorsanız, ayrıca Mastercoin’in ne olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Mastercoin ortaya çıkmasıyla birlikte, Tether, Factom ve hatta rakibi Counterparty’yi içeren diğer benzer ileri teknolojiler ortaya çıktı. Bunların tümü, bitcoin blockchain güvenlik kaygılarından endişe etmeden, müşterilerine yenilikçi hizmetler sunar.

Mastercoin podyumunu kullanan çok sayıda benzersiz ürün olmasına rağmen, itibarını belirleyen bir tartışmalar zinciri olmuştur. Bu, Counterparty’yi geliştirici alanda en iyi teknoloji olarak öne çıkardı.

Proje başlangıcında çok fazla olumsuz baskı ve şüphe duyduğundan, projenin arkasındaki ekip yeni bir isimle yeniden markalaşmaya karar verdi. Ekip, 2015 yılında, yeniden markalaşmanın her şeyi geride bırakacağı umuduyla yeni bir isme karar verdi. Şimdi, bunu Omni olarak biliyoruz.

Mastercoin’in ne olduğunu, onu kimin yarattığını detaylı olarak inceleyelim ve Mastercoin’den Omni’ye olan yolculuğunu öğrenelim.

Mastercoin Nedir?

Öyleyse, biliyorsunuz ki Mastercoin Bitcoin blok zincirine dayanmaktadır, ancak Mastercoin nedir? Bu bir tür dijital kodlama ve iletişim protokolüdür. Projenin temel olarak bir şifreleme para biriminde karmaşık finansal görevlere izin verilmesi amaçlanmıştır. Mastercoin’in planlanan özellikleri, akıllı varlıkların ve tasarruf cüzdanlarının uygulanmasının yanı sıra dağıtılmış bir tradeoffun genişlemesini de kapsar.

Mastercoin’in Başlangıç ​​Hikayesi Nedir?

Projenin ilk taslağı, 2012’nin ilk ayında bir beyaz broşür olarak yayınlandı. Bu taslakta, Mastercoin JR Willett’in kurucusu, protokol düzeyinde mevcut Bitcoin’i kullanarak yeni prosedürlerle yeni para katmanları oluşturmanın mümkün olduğunu belirtti. Teknik doküman ayrıca, bitcoin zemin yapısını değiştirmeden veya yeni kurallara dikkat etmek için bir yedek teknoloji üretmek zorunda kalmadan mümkün olduğunu söyledi.

Willett tarafından sunulan bu öneri, sadece bu konuyla ilgili tartışma için bir forum açmakla kalmadı, aynı zamanda sayısız sorunların çözümüne de yardımcı oldu. Bazı örnekler:

Değişiklik sözleşmelerinde yeni para birimleri çıkararak Bitcoin istikrarının teşvik edilmesi

Bu teknolojiye daha fazla değer katarak Bitcoin sahiplerinin kârlılığını sağlama

Finansman ve yazılım genişletme için bir sistem geliştirmek

Yeni protokol seviyelerinin teşviki ve bakımı

Bu teknolojiyi erken mali olarak benimseyenlere yardımcı olmak için araçlar bulmak

Bu yeni protokol seviyesi, Bitcoin kullanıcılarının Bitcoin kurulumundan çıkmadan yeni akıllı sözleşmeler yapmalarına izin vermek içindir. Mastercoin kullanılarak güçlendirilmiş akıllı bir sözleşme protokolü, sözleşmelerin onaylanmasını ve uygulanmasını kapsar. Bu, tahviller, hisse senetleri, mülkler ve daha fazlası gibi akıllı varlıkların sanal olarak değiş tokuş edilmesine izin verir.

Omni’nin Gelecek Planlaması Nedir?

Omni, iş ortağı Factom’ın teknolojisini daha iyi kullanmayı planlıyor. Bu teknoloji, çok büyük miktarda veri bloğunun blok zincirinde güvenli bir şekilde depolanmasını sağlar. Her 10 dakikada bir gönderilen karma dışında bir şey kullanmaz. Mastercoin, onu bitcoin blockchain’e ağ ticareti verileri göndermek için kullanmayı amaçlamaktadır.

Bu, sadece ticaret maliyetlerini düşürmekle kalmayacak, aynı zamanda Mastercoin nedeniyle blok zincir şişirme şansını da azaltacaktır.

Alt satır: Mastercoin (Omni) nedir?

Omni gerçekten Blockchain dünyasında ilk geliştirici teknoloji oldu. Fikir çığır açıcıydı, ancak burada ve burada birkaç hatayla karşı karşıya kaldı. Ne yazık ki, bu onun duruşu mahvetmek için yeterliydi. Bu ilk hatalar ayrıca rakibi Counterparty’nin de üst sıralarda yer almasına yol açtı. İsim değişikliği bile fazla yapamadı.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Omni’nin geleceğinin ne olduğunu tahmin etmek zor. Omni, kullanımı gerçekten ilginç olabilecek çok sayıda heyecan verici teknolojiye sahip olsa da, insanların rakiplerine kaymasını engelleyip engellemeyeceklerini tahmin etmek zor. Küçük bir pazar olduğundan, her iki yarışmacının gelişmesine izin verecek kadar rekabet yoktur. Bu nedenle, projelerden birinin yakın bir zamanda uzaydan kaybolmasını bekleyebilirsiniz.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Altcoin İçin Daha Az Bilinen Ticaret İpuçları

Bazı altcoinler takas etmek mi istiyorsunuz? En azından kripto para birimleriyle ilgili deneyiminiz varsa, alım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir