Web Analytics
Anasayfa / Bitcoin / Başarılı Bitcoin Ticareti için 4 Tavsiye

Başarılı Bitcoin Ticareti için 4 Tavsiye

Bu yazı çok az finansal piyasa bilgisi olanlara yöneliktir. Bitcoin, birçoğunun finansmana ilgi duymasını teşvik etti ve finansal borsalara kolay erişim sağladı. Sonuç olarak, çok sayıda insan, daha önce alım satım deneyimi olmadan Bitcoin ticareti yapmaya çalışıyor.

BTC.sx’te, bazen yatırımcıların ticaret ve yatırım konusunda temel bir anlayışla önlenebilecek basit hatalar yaptığını görüyoruz. Yeni yatırımcıların yaptığı en yaygın dört hataya ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizi anltacağız.

1. Kaybedebileceğinizden Daha Fazla Yatırım Yapmayın

Herhangi bir finansal yatırım geri dönüşlerden ziyade zarar verebilir. Bitcoin gibi oldukça spekülatif bir yatırımla, çok büyük kazançlar veya kayıplar görme ihtimaliniz yüksek. Bitcoin ticareti yaparak, zayıf karar vermeden para kaybetmek için başka bir alan daha vardır.

Kişi tamamen kaybetmek konusunda kendilerini rahat hissedecekleri kadar yatırım yapmalı – en kötü ihtimal için hazırlıklı ol. Bunun iki sebebi var.

İlk olarak, başarılı yatırımcılar portföylerini çeşitlendirir. Bir varlık sınıfına çok fazla fon tahsis edilmesi, risk riskini arttırır. Bu, diğer varlıklardaki kazançların başka bir varlıklardaki zararları karşılamayı zorlaştırır.

Yaptığınızdan daha fazlasını kaybedemezsiniz, bu yüzden kaybedebileceğinizden daha fazla harcama yapmazsınız ve en olumsuz durumda bile, iyi olursunuz.

İkincisi, kaybetmek için birden fazla yatırım yapmak, yatırımcının iyi kararlar alma yeteneğini azaltır. Özellikle, pazar biraz düştüğünde “panik satış” riski vardır. Bir piyasa dalgası boyunca tutmak yerine, aşırı yatırımı yapılanlar, varlıklarını düşük bir fiyatla panikleyebilir ve satıp – zararlarını azaltmaya çalışabilirler. Bu durum piyasa düzeldiğinde ve tüccar daha yüksek bir fiyattan geri aldığında daha fazla para kaybetme eğilimindedir.

2. Her Ticaret İçin Hedefler Belirleyin

Hedef belirleme, yatırımcıların aşırı oynaklık dönemlerinde seviyeli kalmasına yardımcı olur. Bu Bitcoin ticareti için son derece önemlidir. Bir işlem yaparken hangi karı alacağınızı veya zararı önceden düşeceğine karar verin.

Bunun yararı, sadece duygulara dayanan alım satım kararlarını önlemenin daha kolay olmasıdır. Örneğin, hedef fiyatı olmayan bir tüccar kârlı bir ticaret yapabilir, açgözlü hale gelebilir ve ardından pazar hala kendi tarafındayken karlarını gerçekleştiremez. Bir yatırımcının yaşayabileceği tipik duyguları ve “düşük almayı ve yüksek satmayı” nasıl zorlaştırdığını gösterir.

3. Grafikleri Okumayı Öğrenin

Teknik analizin geliştirilmesi zor bir beceri olsa da, en azından yeni yatırımcılar, piyasa trendlerini belirlemek için grafik okuma temellerini bilmelidir.

En yaygın kullanılan Bitcoin grafik aracı Bitcoin Wisdom’dur. İlk başta ezici görünmesine rağmen, aslında çok sezgiseldir.

4. Durdurma Kayıplarını Çok Düşük Ayarlamayın

Bir stop loss, kayıplarınız belli bir değere ulaştığında pozisyonunuzu tasfiye etmek için otomatik bir tetikleyicidir – esasen daha fazla kaybetmenizi önler. Onlar yararlanmak için iyi bir araçtır.

Ancak, BTC.sx’te yatırımcıların çok küçük bir stop loss kullanmamalarını tavsiye ediyoruz. 10: 1 kaldıraç seçeneğinin seçilmesi, para yatırma işleminizin konum büyüklüğünün 1 / 10’u olduğu anlamına gelir. Bu mevduat, durma fiyatını, bir pozisyonun artık zararı karşılamayacağı kadar bir pozisyonun düşebileceği fiyatı belirler. 200 ABD Doları’nda, varsayılan durak 20 ABD Doları (veya 200 ABD Doları’nın% 10’u) olacaktır. Pozisyonun varsayılan değerinden daha düşük olan herhangi bir şey, Bitcoin fiyatındaki küçük dalgalanmalar nedeniyle pozisyonun çok hızlı kapanma riskini artıracaktır.

Hakkında Editor Amca

Bunlara göz atın!

Kripto Para İçin 10 Faydalı Satın Alma İpuçları

İnternet, dijital para birimlerinizi takas etmek için bitcoin takas ipuçları, püf noktaları ve kurallarla doludur, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir